Sužinokite apie renginius pirmi
Tel.: (8 41) 52 46 59
El.paštas: [email protected]

Svarbu!

Etninės kultūros skyrius

Šiaulių kultūros centro Etninės kultūros skyrius koordinuoja etnokultūrinę veiklą Šiaulių mieste, teikia metodinę pagalbą ir individualiai konsultuoja muzikinio folkloro, papročių, tautinio kostiumo klausimais folkloro ansamblių ir būrelių vadovus, mokytojus ir visus kitus tautos tradicijų, liaudies kultūros paveldo mylėtojus.

 

Etninės kultūros skyrius dalyvauja vykdant bendrus Šiaulių kultūros centro projektus, organizuoja folkloro ansamblių pasirodymus festivaliuose, miesto, regiono, respublikos šventėse.

 

Kiekvienais metais skyrius rengia kalendorines šventes (Trys karaliai, Užgavėnės ir Velykėlės).
Etninės kultūros skyrius vykdo edukacinę programą: organizuojami įvairūs seminarai, konferencijos, praktiniai kursai, kuriuose vaikai ir suaugusieji mokosi tradicinių amatų, muzikinio folkloro, susipažįsta su lietuvių tautos papročiais. Edukacinėje programoje dalyvauja ne tik Šiaulių miesto, bet ir viso regiono pedagogai, kultūros darbuotojai.

 

Kasmet nuo 2002-ųjų miesto gimtadienio „Šiaulių dienos“ ir Baltų vienybės dienos proga organizuojamas Folkloro vakaras. Kiekvienais metais šiauliečiai ir miesto svečiai gali susipažinti su vis kitais Lietuvos ir užsienio, tradicinio ir modernaus folkloro atlikėjais, jų parengtais projektais. Tokia įvairovė daro folkloro vakarus nenuobodžius, netikėtus ir įdomius. Etninės kultūros gerbėjams – tai tikra šventė „Šiaulių dienų“ renginių kontekste.

 

Etninės kultūros skyrius bendradarbiauja su Šiaulių universitetu, Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centru, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriumi, visais miesto folkloro ansambliais ir klubais.

 

Ryškiausias sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys – Šiaulių kultūros centro Etninės kultūros skyriaus ir Šiaulių universiteto kartu parengtas ir įgyvendinamas projektas „Respublikinės moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė“.
Siekiama, kad Etninės kultūros skyriaus veikla padėtų folkloro kolektyvams, miesto visuomenei saugoti ir puoselėti tautos tradicijas, akcentuojama ne renginių ir kalbų gausa, masiškumas, bet jų turinys ir prasmė.

 

Etninės kultūros skyrius. Tel. (8 41) 52 56 93
Vedėja Diana Martinaitienė. Mob. 8 655 25 519, el. paštas [email protected]

Informacija atnaujinta — 2014.08.06 Grįžti atgal »
  © 2016 Visos teisės saugomos Šiaulių kultūros centro | Sprendimas: Elektroninės Vizijos. Naudojama WordPress sistema.