Sužinokite apie renginius pirmi
Tel.: (8 41) 52 46 59
El.paštas: kulturoscentras@gmail.com

Svarbu!

Šiaulių kultūros centras

Šiaulių kultūros centras savo veiklą pradėjo 1951 m. Kultūros centras pradžioje dirbo kaip metodinis centras: vadovavo miesto mėgėjų meno veiklai, suteikdavo metodinę pagalbą įmonių ir organizacijų klubams.

 

Šiaulių kultūros centras – organizacija, teikianti įvairiapuses kultūrines paslaugas miestiečiams, sudaranti sąlygas visuomenei dalyvauti kultūros renginiuose, o kiekvienam šiauliečiui – užsiimti saviraiška. Įstaigos veikla plati ir įvairi: plėtojama mėgėjų meno kolektyvų veikla, puoselėjama etninė kultūra, sudaromos sąlygos miesto visuomenei pažinti Lietuvos ir užsienio kolektyvus bei atlikėjus, plėtojama kitų mokamų paslaugų įvairovė.

 

Šiaulių kultūros centre veikia 24 mėgėjų meno kolektyvai, studijos, klubai kurie aktyviai dalyvauja miesto ir rajono bei apskrities šventėse taip garsindami Šiaulius ir Lietuvą respublikiniuose ir užsienio festivaliuose bei konkursuose. Trys kultūros centro kolektyvai yra laimėję aukščiausią Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo apdovanojimą „Aukso paukštė“.

 

Šiaulių kultūros centras turi 3 skyrius. Rėkyvos skyrius organizuoja Rėkyvos seniūnijos kultūrinę veiklą ir miesto renginius prie Rėkyvos ežero. Aklųjų ir silpnaregių skyrius kultūrinei veiklai buria regėjimo negalią turinčius miesto žmones. Etninės kultūros skyrius koordinuoja miesto folkloro kolektyvų veiklą.

 

2003 m. Šiaulių kultūros centras pelnė „Geriausio kultūros centro“ apdovanojimą, skiriamą už aktyvią ir reikšmingą veiklą.

 

Šiaulių kultūros centro rengiami valstybinių švenčių ir atmintinų datų minėjimai, miesto šventės įprasmina svarbius Lietuvos ir Šiaulių miesto istorijos faktus. Organizuojamos tradicinės kalendorinės šventės, folkloro festivaliai puoselėja tautines tradicijas. Šiaulių kultūros centras yra pagrindinis Šiaulių miesto gimtadienio šventės ,,Šiaulių dienos“ organizatorius, suburiantis visas miesto kultūros ir švietimo įstaigas bendrai veiklai.

 

Kultūros cento veiklos tikslas – ne pelno siekimas, o Šiaulių miesto gyventojų kultūrinių poreikių tenkinimas, visuomeniškumo ir gyventojų kultūrinio aktyvumo bei užimtumo skatinimas.

 

Didieji renginiai

 

Laisvės gynėjų diena, Sausio 13-oji

Šiauliuose renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienai – Sausio 13-ajai – paminėti, prasideda šv. Mišiomis Šiaulių katedroje. Po Mišių miestiečiai renkasi prie Šiaulių miesto savivaldybės pastato Vasario 16-osios g., kur skamba eilės, prisiminimai apie žuvusiuosius, kalba Šiaulių miesto meras, vyskupas, miesto svečiai, deginamos žvakutės, giedamos giesmės.

 

Sausio 13-ąja Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai, skirti pagerbti 1991 metų sausio 13-osios sovietų agresijos aukas. Laisvės Gynėjai gyvi mūsų širdyse, mūsų atmintyje.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Vasario 16-oji

Vasario 16-osios minėjimas tradiciškai prasideda šv. Mišiomis Šiaulių katedroje. Po Mišių miesto bendruomenė renkasi centrinėje Prisikėlimo aikštėje, kur grojant Pučiamųjų orkestrui ir dalyvaujant miesto valdžios atstovams, garbės piliečiams, NATO kariškiams, iškilmingai pakeliama Lietuvos valstybės vėliava. Po ceremonijos į Sukilėlių kalnelį ir senąsias miesto kapines nešamos gėlės. Vėliau šiauliečių eisena, kurioje su vėliavomis žygiuoja politiniai kaliniai, tremtiniai, šauliai, tautinių bendrijų atstovai, Šiaulių miesto tarybos nariai, kariškiai, vyksta į Šiaulių kultūros centrą, kur organizuojamas šventinis meno kolektyvų koncertas.

 

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, Kovo 11-oji

Po šv. Mišių Šiaulių katedroje Prisikėlimo aikštėje iškilmingai pakeliama Lietuvos valstybės vėliava. Po šios ceremonijos Prisikėlimo aikštėje ir Kultūros centre vyksta šventiniai koncertai, skirti jaunimui ir vyresniajai kartai.

Tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“

Nuo 2003-iųjų kas dveji metai gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“ organizuoja Tarptautinei šokio dienai skirtą festivalį-konkursą „Aušrinė žvaigždė“. Festivalyje dalyvauja Lietuvos, Moldovos, Latvijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos ir kt. šalių jaunieji šokėjai, kurie atlieka ir tautinius, ir stilizuotus, ir klasikinius, ir šiuolaikinius šokius.

 

Per 4 dienų šventę, vykstančią įvairiose Šiaulių erdvėse, miesto bendruomenė turi galimybę ne tik stebėti festivalio dalyvių konkursinę ir koncertinę programas, bet ir dalyvauti akcijose, žaidimuose, įvairiuose konkursuose.

 

Užsienio šalių kolektyvams rengiamos ekskursijos, liaudiškos vakaronės. Festivalio organizatoriai rengia kultūrinių mainų seminarus, kur dalijamasi teorine ir praktine choreografijos patirtimi.Lietuvos valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena, Liepos 6-oji

 

Per Lietuvos valstybės dienos minėjimą Prisikėlimo aikštėje iškilmingai pakeliama Lietuvos Respublikos vėliava, koncertuoja įvairūs meno kolektyvai, vyksta teatralizuoti pasirodymai, vaidinimai, organizuojamos įvairios akcijos, konkursai.Miesto gimtadienio šventė „Šiaulių dienos“

 Kiekvienais metais 2-ąjį rugsėjo savaitgalį Šiaulių miestas švenčia gimtadienį. Per miesto ir miestiečių šventę „Šiaulių dienos“ rengiamos įvairios parodos, meninės akcijos, spektakliai, profesionalų ir mėgėjų koncertai, folkloro, kantri, džiazo ir šiuolaikinės muzikos vakarai bei naktys. Šventinės programos organizuojamos įvairiose Šiaulių miesto erdvėse: Prisikėlimo aikštėje, Talkšos ežero pakrantėje, Kaštonų alėjoje, Povilo Višinskio aikštėje, amfiteatre, Zubovų rūmų kieme, Šiaulių kultūros centre ir kt. Tai šventė, kuri renginių gausa ir įvairove kasmet pritraukia vis daugiau Šiaulių miesto gyventojų, svečių iš visos Lietuvos ir užsienio.

 

Šiaulių miesto ir apskrities mėgėjų meno kolektyvų bei atlikėjų festivalis „Rudens mozaika“

 

Šiaulių miesto ir apskrities mėgėjų meno kolektyvų bei atlikėjų festivalis „Rudens mozaika“ organizuojamas nuo 2001 m. siekiant skatinti mėgėjų meno kolektyvų veiklą, miesto ir apskrities kolektyvų bendravimą ir bendradarbiavimą, bendrų projektų kūrimą, naujų talentų ir kolektyvų atradimą, aktyvinti suaugusiųjų, jaunimo ir vaikų kultūrinį gyvenimą.

 

 

Per spalio–lapkričio mėnesiais vykstantį festivalį surengiama 11 vakarų-varžytuvių, suskirstytų pagal žanrus (folkloro, šiuolaikinio šokio, chorų, vokalinių ansamblių ir kt. vakarai-varžytuvės). Kasmet „Rudens mozaikoje“ geriausiems kolektyvams ar atlikėjams skiriama nominacija „Metų atradimas“.

 

 

Rudens mozaikoje“ kiekvienais metais dalyvauja vis daugiau dalyvių atvyksta iš apskrities.

 

Per 9 metus festivalyje „Rudens mozaika“ dalyvavo 1500 įvairaus žanro mėgėjų meno kolektyvų ir atlikėjų, iš viso 21381 dalyvis.

 

Kalėdiniai ir naujamečiai renginiai, vykstantys Gruodžio mėn.

 


Kasmet gruodžio pradžioje Šiauliai įžiebia Kalėdų egles Prisikėlimo aikštėje, miesto centrinėje gatvėje, Lieporių parke ir Rėkyvos seniūnijoje. Šventiniu laikotarpiu rengiami advento vakarai, parodos, akcijos, koncertuoja garsūs miesto ir šalies atlikėjai. Šventę vainikuoja fejerverkai. Kalėdinių ir naujamečių renginių ciklas baigiamas Trijų Karalių šventei skirtu renginiu.