Sužinokite apie renginius pirmi
Tel.: (8 41) 52 41 63
El.paštas: kulturoscentras@gmail.com

Svarbu!

Šventė prie Rėkyvos ežero surengiama jau vienuoliktąjį kartą.

Straipsnio autorius: Jolanta Šidlauskienė

 

Žiemos šventėje Rėkyvoje linksminosi ir mažiausi, ir suaugusieji Šiaulių miesto ir Rėkyvos gyventojai, kariai, užsigrūdinę „ruoniai“, poledinės žūklės mėgėjai, ledrogių ir sniego motociklų vairuotojai. Žiemos šventės teritorijoje ganėsi ir arkliukas ponis, kurį daugiausia rinkosi pažiūrėti mažiausieji.  

 

Šventė prie Rėkyvos ežero surengiama jau vienuoliktąjį kartą. Nuo pat 9 val. ryto po Rėkyvos ežerą pasklido poledinė žūklės aistruoliai, kurių susirinko iki dvidešimties. Vidurdienį uždegtas šventės laužas, kuris gelbėjo sušalusius. Išskirtiniu šventės „akcentu“ šiemet tapo itin smarkus atšiaurus gūsingas vėjas, košęs šventės dalyvius kiaurai, laimei, kiek šildė dažnai švystelėjusi saulė.

 

Permainingas oras į Rėkyvą vis tik  sutraukė norėjusius pasilinksminti sekmadienio popietę šiauliečius. Daugelis atėjo su šeimomis, sakė ateinantys dėl reginio, norintys pažiūrėti šunų vikrumo varžybų, pasiklausyti „Bumcės klubo“ vaikų atliekamų dainų, laukiantys koncertų. Kai kurie atvyko dėl vaikų, kad šie pasivėžintų rogėmis, išvystų augintinių pasirodymų, treti – dėl azartiškų pasivažinėjimų greitaeigėmis transporto priemonėmis žiemą –  ledrogėmis ir sniego motociklais.

 

Viena iš šventės organizatorių – Rėkyvos kultūros namų direktorė Olga Osetrova sako, kad šiemet šventės dalyvių srautai keitėsi – dalis žmonių linksminosi šventės pradžioje, kiti atėjo vėliau ir laukė užsigrūdinusių „ruonių“ maudynių. Daug smalsuolių sutraukė buriavimo ant ledo varžybos. Vienas po kito startavę jaunieji sportininkai, dovanojo miestiečiams gražų reginį.

 

Žiūrovų sulaukė ir dangų skrodžiantys parasparniai. Daug šventės dalyvių prie Rėkyvos ežero atėjo su savo augintiniais. Jiems sekmadienį taip pat parodytas dėmesys – surengtos šunų vikrumo varžybos, vaikai ir suagusieji galėjo dalyvauti sportinėse rungtyse, laimėti prizų.

 

Svarbiausias šventės akcentas – „ruonių“ maudynės. Užsigrūdinę, sveiką gyvenimo būdą propaguojantys žmonės sako, kad jie daug dėmesio skiria grūdinimuisi, meditacijai, todėl jų kūnas nebebijo šalčio, gauna daug energijos.

 

Šventės dalyviai pasakoja, kad atėjusių nenuvylė gražus reginys, tačiau kapelų koncertų jau per daug – riektų didesnių estrados žvaigždžių Rėkyvoje. Rėkyvos žiemos šventės organizatoriai sako, kad ateities sumanymų daug ir kocertų atrakcijų šventėje tik daugės.

 

Beje, šventėje dalyvavo ir Lietuvos kariai, atsivežę porą palapinių, kurios buvo šildomos, Šiauliuose įsikūrusi KASP Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė dalyvavo šventėje.