Sužinokite apie renginius pirmi
Tel.: (8 41) 52 46 59
El.paštas: [email protected]

Svarbu!

Žmogiškoji komedija VIETŲ NĖRA

 • 20
  Sausio18:00 Renginio pradžia
  8
  27.62 Lt
  Pristato Šiaulių kultūros centras
  Paskelbtas
  2016 01 13
 • Renginio data: Sausio 20 d.
  Renginio laikas: 18:00 val.
  Bilieto kaina: 8, 10, 12 €   - 27.62 Lt   34.53 Lt   41.43 Lt   
  Bilietai: Pirkti čia
  Plačiau apie renginį: Skaityti
  Renginio vieta

  SPEKTAKLIS DVIEJŲ DALIŲ. Trukmė: 2 val., įskaitant pertrauką.

  Šis spektaklis – jautriai juokinga istorija apie jauną žmogų, bandantį nesuklupti nuo skubėjimo ir susireikšminimų išprotėjusiame pasaulyje.

  Spektaklyje „Vietų nėra“ vaizduojama viena, prieš pat Kalėdas klientų atsiginti negalinčio restorano Niujorke darbo diena.

  Spektaklio herojus Semas – aktorius, gyvenantis neribotų galimybių mieste – Niujorke, vis laukiantis savo didžiosios aktorinės karjeros pradžios. Kad pragyventų, jis uždarbiauja keturių žvaigždučių restorane Manhetene – priiminėja iš anksto skambinančių klientų užsakymus, bandydamas nuspėti kiekvieno skambinančio nuotaiką, apetitą, santykius su žmona, darbdaviu ar dar bala žino kuo.Vienas aktorius per pokalbius telefonu įkūnija daugybę skirtingų personažų, įskaitant staliukų rezervuotoją, vyriausiąjį virėją, metrdotelį bei visus skambinančius ir restorane vietą užsirezervuoti siekiančius įvairaus plauko klientus.Semas stengiasi išlikti ramus net kai situacijos tampa nevaldomos. Ir visai nesvarbu ar tai egocentrikas, tačiau velniškai talentingas virtuvės šefas “deda jį į šuns dienas”, ar perdėtai jautri moteriškė pusę valandos įrodinėja, kad buvo užsisakiusi stalelį dar prieš keturis mėnesius, ar garsios manekenės Naomės Kempbel sekretorius, norintis pakeisti šviestuvo lemputę toje restorano vietoje, kur jo darbdavė užsirezervavo staliuką…Visus šiuos klientus, kurie lyg susitarę skambina nesustodami ir reikalaudami dėmesio, Semas privalo suvaldyti ir dar padėkoti. Šitaip, bendraudamas tik telefonu, vienas spektaklyje į net tris dešimtis personažų persikūnijantis aktorius sukuria per trisdešimt skirtingų personažų, kurių dėka žiūrovui jautriai atskleidžiama pagrindinio personažo Semo, žmogučio skubančiame pasaulyje, svajonė ir ryžtas ją pasiekti.

  Spektaklio režisierius Arvydas Lebeliūnas: „Viena diena, viena vieta, vienas veikiantis žmogus šiame spektaklyje… Bet kiek tame aistros ir gaivalo, absurdo ir tikėjimo. Labai aktuali tema. Juk kiekvieną dieną kenčiame nuo susireikšminimų, bandymų išsilaikyti skubėjimo karuselėje. Aktorine prasme šis spektaklis turėtų pagimdyti žvaigždę, nes aktorius, sutikęs šią pjesę suvaidinti, privalo būti meistras. O man šis darbas buvo  dovana, nes dirbti su aktoriumi, kuriam Dievulis ne tik nepagailėjo talento, bet dar pridėjo ryžto, darbštumo, užsispyrimo ir tikėjimo yra didžiulė atgaiva. Tai, ką Eimutis daro scenoje, yra aktorinis stebuklas. “

  Aktorius Eimutis Kvoščiauskas šiame spektaklyje demonstruoja neabejotiną meistriškumo viršūnę. Iš virš trisdešimties aktoriaus kuriamų personažų kol kas lyderiais galime vadinti Naomės Kempbel padėjėją Braisą, kantriąją ponią Fišbern, ekscentriškąjį virtuvės Šefą, o nusmailinto balselio ir ypač lėto būdo sekretorė Stefani jau tapo moteriškosios auditorijos favorite:

  „Spektaklio pradžioje kurį laiką sėdėjome įsitempę – vis atrodė, kad aktorius tuoj ką nors pamirš, sumaišys tekstą ar balso tembrus, bet pagavus žaidimo taisykles, užmiršau net savo kavą išgerti. O kai aktorius pradėjo vaidinti Stefani – prapliupom visos kvatoti. Dabar savo kompanijoje dažnai sulėtintai kartojam Stefani frazę „oi, kaip džiaugiuosi“, –  įspūdžiais po spektaklio dalinosi viena iš žiūrovių, vilnietė Ieva Germanavičiūtė. – Beje, kad Eimutis šalia aktorinio talento, dar ir puikiai dainuoja, galima buvo įsitikinti ne tik „Žvaigždžių duetuose“, bet ir šiame spektaklyje“, – teigia Ieva.

  Eimutis Kvoščiauskas jau pelnytai vadinamas kylančia žvaigžde Lietuvos teatro kontekste. Pasižymintis ypatingu improvizacijos talentu. Baigė aktoriaus specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Jono Vaitkaus kurse. Kviečiamas kurti vaidmenis Kauno valstybiniame, Lietuvos nacionaliniame dramos teatruose, Gyčio Ivanausko bei Domino teatruose, kine, nepriklausomuose šokio projektuose. “Daugiau nei prieš metus galvoje gimė idėja, kad būtų įdomu suvaidinti „telefoninį sepktaklį”, t.y. pačiam atlikti ir skambinančiojo ir atsakančiojo į skambutį vaidmenis. Pasidalinęs šiomis mintimis su kolegomis, gavau padrąsinimą, kad idėja puiki,  ir, kad privalau pasistengti paversti ją realybe. Daug galvojau, dėliojau mintis į lapą. Domėjausi jaunais rašytojais, ketinau vienam iš jų pasiūlyti parašyti tokią pjesę. Ir štai vieną dieną sulaukiu skambučio iš režisieriaus A.Lebeliūno. Jis man pasiūlo vaidinti spektaklyje ir duoda perskaityti pjesę. Pradedu skaityti ir “iškrentu iš koto” – būtent tai, ko ieškojau, tik trisdešimt devyniais kartais sunkiau! Taigi…minties galybė…:)“.

  Pjesės autorė - Becky Mode
  Režisierius Arvydas Lebeliūnas
  Vaidina – Eimutis Kvoščiauskas
  Pjesę išvertė Marius Burokas
  Dailininkas – Danielius Sodeika
  Muzikinis apipavidalinimas – Arno Mikalkėno

  Aktoriaus Eimučio Kvoščiausko kuriami personažai:SEMAS – antrą dešimtį perkopęs aktorius iš Vidurio Vakarų.
  PONIA VANDEVERĖ – sena, pinigais aptekusi Parko aveniu diduomenės atstovė, įtraukta į visus reikiamus sąrašus ir šiuo metu laikinai viskuo nepatenkinta.
  ŠEICHO DEŠINIOJI RANKA – visiškai neturi humoro jausmo.
  PONIA VINSLOU – miela, dora administratoriaus iš Pietų žmona. Trykštanti žavesiu.
  BRAISAS – asmeninis Naomės Kempbel padėjėjas. Agresyviai draugiškas ir pernelyg moteriškas, Braisas žvelgia į savo darbą su didžiausiu rimtumu, lyg būtų neurochirurgas.
  SEKRETORĖI Š VIDURIO VAKARŲ – supratinga ir tiesmuka.
  KAROLANĖ ROZENŠTAIN-FIŠBERN – pastoviausia restorano klientė. Geležinės valios nuvorišė, šalmo formos šukuosena besipuikuojanti diduomenės atstovė, turinti per daug laiko.
  STEFANI – miela pusryčių meniu administratorė britė.
  OSKARAS – penkiasdešimt dvejų metų restorano verslo vadybininkas libanietis. Švelnus, išsiblaškęs, ekscentriškas.
  PONIA VATANABĖ – japonė turistė. Angliškai supranta labai nedaug, tačiau išmoko keletą žodžių, kad galėtų užsisakyti staliuką ir panašiai.
  BOBAS – išankstinių užsakymų vadybininkas, labiau susireikšminęs ir globėjiškas nei daugelis lankytojų.
  VYRIAUSIASIS VIRĖJAS – visiems demonstruojantis savo kuklumą Šefas iš tikrųjų yra pasaulinio garso savimyla, lyg apsėstas puoselėja savo žvaigždės statusą ir aukoja jam prie įžymybių altoriaus. Tuščiagarbis, aikštingas ir grubokas, Šefas labiau panašus į peraugusį studentų klubo narį nei į tarptautinę virtuvės garsenybę, kokia jis iš tikrųjų yra. Jis kalba ramiai, atsainiu, bet seksualiu balsu, tarsi užsiminėtų seksu telefonu.
  SEMO TĖTIS –į pensiją išėjęs automobilių mechanikas iš Vidurio Vakarų. Labai sentimentalus kai kalba su Semu, tačiau šiaip emocijų reikšti nepratęs.
  DŽERIS MILERIS – senas Semo mokyklos draugas aktorius. Saldžialiežuvis pataikūnas.
  ŽANAS KLODAS – tikras prancūzas metrdotelis. Siaubingai teatrališkas ir apsvaigęs nuo savo galios, jis nesirinkdamas žemina visus padavėjus, indų nurinkėjus ir lankytojus, kurie pasipainioja jam po kojų. Linkęs į dažnus įniršio priepuolius ir retkarčiais pasirodančius žavesio blyksnius, Žanas Klodas gali užsiplieksti dėl nieko. Vieną akimirką jis kupinas paniekos Visatai, o kitą – maniakiškai šunuodegiauja dėl didesnių arbatpinigių.
  MOTERIS IŠ„BELL ATLANTIC“
  SEKSUALUS ĮRAŠYTAS BALSAS
  KERTIS – Semo agentės padėjėjas.  Itin bjaurus asmuo, kalbantis ryškiu Niujorke gimusio puertorikiečio akcentu. Mėgsta postringauti.
  PONIA SEBAG (tariama SYBAG) – visada esanti ant kraštutinės isterijos ribos, tik ir laukianti, kol pasaulis iškrės jai šunybę. Ji agresyviai komanduoja dideliam tarnų būriui, vyrui Stenliui ir visiems, kas tik jai tą leidžia.
  HEKTORAS – paprastas virėjas iš Dominikos respublikos, kuris priima šefo užsakymus ir ruošia maistą personalui.
  PONIA BAKSBAUM – siaubingas paranojos ir agresyvumo derinys. Ponia Baksbaum yra baisiausias stalelių rezervuotojo košmaras.
  PONAS ZAGATAS
  VYRUKAS SERGANTIS LARINGITU – neįtikėtinai nuostabus vyrukas, kuris kalba taip lyg nuolat sirgtų laringitu.
  DŽUDIT RAŠ – į pensiją išėjusi prekiautoja baldais iš mažo miestelio Niujorko valstijoje. Turi didybės maniją ir nuolat jaučia, kad pasaulis ją apgaudinėja. Nepaisant to, visai miela.
  DEPRESYVI SEKRETORĖ– tokia nelaiminga, kad vos gyva. Giliai nekenčia savo darbo.
  PONIA IŠ „PARAMOUNT“ – užkietėjusi darboholikė.
  STIVENAS – tobulas Semo vyresnysis brolis. Strėlė nukreipta tiesiai į taikinį.
  GLORIJA HATAVĖJ – maisto kritikė, įsipainiojusi į ilgalaikę nesantaiką su šefu.
  ŽANO KLODO ŽMONA – stambi, tvirta.
  NEDAS FINLĖJUS – slidus, savimi pasitikintis vyrukas, tikrai apsukrus verteiva.
  NENSĖ – Bobo mergina.
  PONAS VEKČINIS – vyrukas iš mafijos.
  VYRUKAS, IEŠKANTIS SANTECHNIKO.Premjera pristatyta 2009 m.
  2013 m. lapkričio 15 d. parodytas 100-asis „Vietų nėra“ spektaklis.
  Kiti renginiai
 • 20
  Sausio13:30 Renginio pradžia
  0
  0 Lt
  skelbimas-kūrybinės dirbtuvės suaugusiesiems-papje mašė technika
  Pristato Šiaulių aklųjų ir silpnaregių skyrius
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • 20
  Sausio15:00 Renginio pradžia
  0
  0 Lt
  skelbimas-edukacinė paskaita apie ispanų muziką
  Pristato Šiaulių aklųjų ir silpnaregių skyrius
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • 21
  Sausio15:00 Renginio pradžia
  0
  0 Lt
  skelbimas-kūrybinės dirbtuvės vaikams-mūsų žiemos mozaika
  Pristato Šiaulių aklųjų ir silpnaregių skyrius
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • 2016-01-22 2 SMEGENU ISTORIJA
  Pristato Šiaulių kultūros centras
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • 23
  Sausio10:00 Renginio pradžia
  0
  0 Lt
  defaultntr
  Pristato Šiaulių kultūros centras
  Paskelbtas
  2016 01 19
 • 24
  Sausio17:00 Renginio pradžia
  1.74
  6.01 Lt
  image_resized
  Pristato Šiaulių kultūros centras
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • 26
  Sausio14:00 Renginio pradžia
  0
  0 Lt
  Skelbimas-šokio ir judesio terapija
  Pristato Šiaulių aklųjų ir silpnaregių skyrius
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • 27
  Sausio13:30 Renginio pradžia
  0
  0 Lt
  skelbimas-kūrybinės dirbtuvės suaugusiesiems-papje mašė technika
  Pristato Šiaulių aklųjų ir silpnaregių skyrius
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • 28
  Sausio15:00 Renginio pradžia
  0
  0 Lt
  skelbimas-kūrybinės dirbtuvės vaikams-mūsų žiemos mozaika
  Pristato Šiaulių aklųjų ir silpnaregių skyrius
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • 29
  Sausio18:00 Renginio pradžia
  12
  41.43 Lt
  2016-01-29 ZAVIOS IR PAVOJINGOS
  Pristato Šiaulių kultūros centras
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • 30
  Sausio18:00 Renginio pradžia
  0
  0 Lt
  30 janvaria
  Pristato Šiaulių kultūros centras
  Paskelbtas
  2016 01 19
 • 31
  Sausio17:00 Renginio pradžia
  1.74
  6.01 Lt
  image_resized
  Pristato Šiaulių kultūros centras
  Paskelbtas
  2015 12 22
 • Renginių kalendorius
 • KASA I-V 10.00–18.00 Pietų pertrauka: 13.00–15.00 VI 1 val. prieš renginį VII 1 val. prieš renginį Tel. (8 41) 52 46 59 Aušros al. 31, LT-76300 Šiauliai
 • SteigėjasSteigėjas
 • Galerija
 • Naujienos Skaityti visas »
  • Šviečianti trispalvė Švintant sausio 13 d. rytui Šiaulių miesto moksleiviai…
   Plačiau »
   Paskelbta: 2016/01/15
  • Artėjant sausio 13-ajai Šiaulių kultūros centras organizavo akciją „Šviečianti trispalvė“,…
   Plačiau »
   Paskelbta: 2016/01/09
  • RENGINIAI, SKIRTI SAUSIO 13-AJAI − LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI − PAMINĖTI…
   Plačiau »
   Paskelbta: 2016/01/08